Wakacje z Panem Bogiem 2021 – I turnus już za nami!!!

W pierwszym wakacyjnym tygodniu, grupa wspólnotowych rodzin zawitała do Zembrzyc niedaleko Wadowic. Od soboty do piątku przeżywaliśmy “Wakacje z Panem Bogiem”, na które przybyły także rodziny spoza Wspólnoty. Po raz drugi gościliśmy w ośrodku Totus Tuus, zakwaterowani w drewnianych domkach.

Główny rytm rekolekcji wyznaczają niezmienne od lat punkty dopołudniowego programu: modlitwa uwielbienia, czas formacji, adoracja oraz Eucharystia. Popołudnia to czas dla małżeństw, grupy dzielenia kobiet oraz mężczyzn czy po prostu korzystanie z uroczych tarasów/balkonów w domkach – czy to na odpoczynek z książką, czy to na „sąsiedzkie” pogawędki. W programie nie zabrakło też pomysłów na spędzenie wieczoru – między innymi przeżywaliśmy warsztaty dla małżeństw czy Wieczór Miłosierdzia. W ciszę nocną wchodziliśmy adorując Najświętszy Sakrament.

Wyzwaniem było zaopiekowanie się  konkretną, 50-osobową grupą dzieci i młodzieży. Wkład rodzica (bądź rodziców) z każdej emmanuelowej rodziny pozwolił nam na doświadczenie czasu dawania oraz brania. Ogromnej łaski braterstwa i wzajemnego wsparcia doświadczyliśmy także podczas górskiej wycieczki na Groń Jana Pawła II.

“Wakacje z Panem Bogiem” to przestrzeń do odpoczynku i wzrastania dla rodzin, ale nie byłyby one pełne, gdyby nie obecność kapłanów. Towarzyszący nam w tym roku wspólnotowi księża oraz kleryk z otwartością włączali się we współtworzenie i realizację programu. Swoją posługą, dobrym słowem i działaniami byli mocnym, braterskim oparciem. Ogromną łaską było prymicyjne błogosławieństwo, a dzięki kazaniom poznaliśmy naukę i postawę kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Pogoda była dla nas całkiem przychylna, jedzeniem można było dogodzić chyba każdemu podniebieniu. Była możliwość poruszać się na boisku i poleżeć na kocu czy hamaku. Miło było patrzeć na integrującą się młodzież oraz wzajemne troszczenie się nieco starszych, tymi nieco młodszymi. Niesamowita była komunikacja o “dostawach” kawiarenkowych ciasteczek, w której dzieci były perfekcyjne (niczym w zgranym mrowisku….)

Czas „Wakacji z Panem Bogiem” to krótki, intensywny tydzień. Na pobycie z Panem, z małżonkiem, z samym sobą, z rodziną, z innymi.

Start typing and press Enter to search