Rekolekcje małżeńskie „Miłość i Prawda” są formą zaangażowania międzynarodowej Wspólnoty Emmanuel w duchową formację par małżeńskich, rodzin, narzeczonych i osób, które z różnych powodów życiowych, samotnie wychowują dzieci.

Więcej informacji:   www.mip.emmanuel.info.pl

Konferencje, związane z tematem weekendu, opracowane są na podstawie doświadczeń wielu małżeństw, z pomocą wiedzy specjalistów zarówno świeckich jak i duchownych,  zawierają konkretne przykłady i wskazówki.

Grupy dzielenia, prowadzone są przez małżeństwa ze Wspólnoty, osobno dla mężczyzn i kobiet. Stwarzają one możliwość podzielenia się swoimi refleksjami, doświadczeniami, decyzjami konkretnych zmian w swoim postępowaniu, oraz zachęcają do wzajemnej pomocy modlitewnej. Dają też szansę spojrzenia z dystansem i z nadzieją na własne problemy.

Czas przeznaczony wyłącznie dla małżeństwa daje możliwość spotkania ze współmałżonkiem sam na sam w taki sposób, aby był to czas przyjemny.

Czas wspólnie spędzany podczas posiłków, przerwy na kawę/herbatę czy na spotkaniu wieczornym (tzw. pogodny wieczór) daje możliwość spotkania i poznania innych małżeństw, które pragną oprzeć swoje życie małżeńskie i rodzinne o wartości chrześcijańskie. Może to też być czas wspólnej zabawy.

Magdalena Sowik – DSC_0472

Start typing and press Enter to search