Rekolekcje “Miłość i Prawda” (MiP) – Wierzchosławice

Kochani,

Za nami kolejna część rekolekcji dla małżeństw Miłość i Prawda podczas których PAN działał wspaniałe rzeczy. Dzięki nich będą Panu!

Większość małżeństw które były na pierwszym weekendzie postanowiły kontynuować swoja przygodę z Panem Bogiem w procesie odmiany swoich małżeństw. Były też 4 “nowe” małżeństwa otwarte na nowe rozdziały życia małżeńskiego.

Jak to jest już w tradycji drugiego weekendu poza stałymi pozycjami rekolekcji czyli konferencjami odbył się Wieczór Miłosierdzia. Trzech księży (o. Barnaba, o. Fabian i Ks. Daniel) służyło sakramentem pojednania, a trzy grupy grupy modlitwy wstawienniczej modliły się razem z małżeństwami. Oczywiście przez cały czas nad wszystkim czuwał Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie hojnie obdarowujący wszystkich chętnych łaskami. Adorację w ciszy co chwilę przeplatana była pieśniami uwielbienia. Adoracja trwała całą noc.

Wspomniane już konferencje zrobiły duże wrażenia na uczestnikach i nasunęły wiele przemyśleń. Na każdej z mich panowało wielkie skupienie, a Duch Święty działał bez przeszkód głoszących jak i słuchających. Nawet nie zauważyliśmy jak szybko minął czas. Na temat wszystkich konferencji żywo dyskutowano podczas przerw kawowych i grup dzielenia.

Czas w kawiarence upływał stanowczo za szybko. Picia i smakołyków, zwłaszcza domowego wypieku nie brakowało. Jeden z uczestników mówi: “Tu podczas rekolekcji wszystko jest przygotowane perfekcyjnie. Jest wszystko co powinno być! Nawet dzisiaj rano kiedy z  żoną przyszliśmy  na poranna kawę ta mówi:  – o nie ma mleka?!, a jej mówię nie przejmuj się zaraz będzie. I w tym momencie przyniesiono zgrzewkę mleka.” Nie trzeba tu chyba nic dodawać!

Jest jedno takie SPA które podzielone jest na dwie strefy cichą i głośną. To co opisane jest powyżej należy do strefy cichej. Była również strefa głośna, a może raczej strefa żywa i głośna. Nasze dzieciaki! Tym razem zaproponowaliśmy starszym dzieciom wyjazd do muzeum lalek w Pilznie. Młodsze dzieci pozostały z nami i rodzicami. Ilość opiekunów dorównywała ilości dzieci. Dzięki opiece Anioła stróża i zaangażowaniu opiekunów dzieci cało, szczęśliwie i w dobrych humorach spędziły czas na grach i zabawach. Gorące podziękowania dla wszystkich którzy zaangażowali się w służbie do dzieci.

Jak poprzednio, tak i tym razem podczas dwóch dni panowała wspaniała braterska atmosfera. Czuliśmy, że jesteśmy niesieni przez Ducha Świętego w każdej chwili dnia i każdy z nas otwierał się i dzielił się sercem z uczestnikami. Zostało to zauważone i docenione. “Nigdzie jeszcze nie spotkałem/am takiej atmosfery podczas rekolekcji” – padało wielokrotnie. Dziękujemy za to wszystkim, którzy brali udział  w tych rekolekcjach.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w następnym weekendzie.

Jesteśmy przekonani że atrakcji nie zabraknie.

Start typing and press Enter to search