1-sze czytanie: Iz 55: 10-11
Psalm: 33: 4-5, 6-7, 16-17, 18-19
Ewangelia: Mt 6: 7-15

Temat dnia: Miłosierdzie i zaufanie

Słowo dnia:
“Ojciec wasz wie, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie”. (Mt 6, 8)

Medytacja:
“Jak św. Małgorzata Maria, słuchaj sto razy dziennie Jezusa, mówiąc:” Pozwól mi to zrobić “. W twoich problemach, wszystkim w twoim codziennym życiu, które jest czasem tak trudne, tak dokuczliwe, kiedy możesz zadawać sobie pytanie: “Co mam zrobić? Jak mam to zrobić? “Słuchaj Go, gdy mówi do ciebie: “Pozwól mi to zrobić “. Odpowiedz Mu: “Dziękuję za wszystko, Jezu”. I to będzie najlepszy dialog miłości między duszą i jej wszechmocnym, miłującym wszystkich Bogiem.

Mały Kwiat postanowił nie mieć innego pragnienia, niż kochać szaleńczo Jezusa: “Jeśli Pan poprosiłby mnie o wybór, nie wybrałbym nic, chcę tylko tego, czego On chce. To jest to, co czyni, że kocham. Muszę przyznać, że zajęło dużo czasu, aby osiągnąć ten stopień opuszczenia. Teraz jestem tam. Pan zabrał mnie i położył mnie tam “.

Proszę Pana, by zabrał cię, i umieścił Cię tam, w głębi Jego serca. Ta prosta rezygnacja jest szczytem świętości. Jezus zawsze zwycięża, kiedy ma twoją rezygnację. Trzeba tylko to, aby uświadomić sobie Boskie cuda, że Jego serce jest przygotowane dla was od wieków “.

Fr. d’Elbée “croire à l’amour”

Małe postanowienie dnia:
Złóż akt zaufania i nadziei w wychowywanie trudnego dziecka i powiedz temu dziecku kilka słów zachęty.

Start typing and press Enter to search