panorama_1

Kiedy?

Terminy wyjazdów:

I TURNUS: 2 – 8 LIPCA 2022 (sobota – piątek)
Ośrodek Rekolekcyjny Totus Tuus, Zembrzyce
BRAK WOLNYCH MIEJSC !
Zapisy i szczegółowe informacje:
Małgosia Falińska 604 856 544
Wojtek Faliński 603 725 171
wakacjezpb@gmail.com

II TURNUS: 14 – 20 SIERPNIA 2022 (niedziela – sobota)
Ośrodek Rekolekcyjny na Śnieżnicy
Koszt całego pobytu:
– osoba dorosła – 550 zł
– dzieci 4-12 lat – 450 zł (od 13 lat są traktowane jak osoby dorosłe)
– dzieci do 3 lat – gratis
Zapisy i szczegółowe informacje:
Monika Gustowska   697 938 567
Jurek Gustowski       603 944 769
snieznica.lato.2022@gmail.com

Nasza Misja

Od 2003 roku Wspólnota Emmanuel organizuje „Wakacje z Panem Bogiem” – rekolekcje dla rodzin z dziećmi. Zapraszamy na nie całe rodziny: mamę, tatę i (najchętniej!) wszystkie dzieci – niezależnie od wieku. Mogą też przyjechać małżeństwa, które dzieci nie mają lub takie, które dzieci już odchowały. Pragniemy, by był to czas wspólnego, radosnego przeżywania wakacji z Panem Bogiem. A zatem, by było w nim miejsce zarówno na wędrówki, wycieczki, zabawy jak i na modlitwę, wysłuchanie konferencji oraz podzielenie się doświadczeniami z innymi rodzinami. Czas ten pomaga nam wzrastać w wierze i umacniać miłość w rodzinie.

Jak spędzamy czas?

Każdy dzień rozpoczynamy radosną modlitwą uwielbienia z dziećmi. Później, rodzice uczestniczą w przedpołudniowym programie rekolekcyjnym (konferencja, adoracja, Msza św.), a dzieci – w zajęciach odpowiednich do ich wieku. Konferencje dotyczą życia z Bogiem na co dzień – w wymiarze osobistym i rodzinnym.

Po południu znajdziemy czas na odpoczynek, na zabawy z dziećmi, na rozmowy i spotkania w małych grupach. Codziennie wieczorem zapraszamy na modlitwę osobistą przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

Ważny element rekolekcji stanowią całodzienne wycieczki górskie, które są okazją do odkrywania Stwórcy w pięknie przyrody i pokonywania własnej słabości.
Przez cały czas „Wakacji” są z nami kapłani, dzięki którym możemy codziennie uczestniczyć we Mszy świętej i Adoracji, a także – przystępować do Sakramentu Pojednania.

Gdzie?

Początkowo „Wakacje z Panem Bogiem” odbywały się w Choczni pod Wadowicami, następnie – przez dwa kolejne lata – u ojców karmelitów w Wadowicach, a potem, pięciokrotnie, w ośrodku rekolekcyjnym, położonym na zboczu góry Śnieżnicy, w Beskidzie Wyspowym. W roku 2014 Wakacje odbyły się w Częstochowie, w 2015 – w Olsztynie pod Częstochową, a w latach 2016 – 2019 powróciliśmy na Śnieżnicę.

W roku 2020, mimo pandemii, Wakacje odbyły się w nowo „odkrytym” ośrodku Totus Tuus w Zembrzycach (20 km od Wadowic), w Beskidzie Makowskim. W latach 2021 i 2022 mieliśmy już dwa „turnusy” Wakacji: pierwszy z nich – w Zembrzycach, a drugi – na Śnieżnicy.

wakacje-z-panem-bogiem-2022-1_easy-resize.com_

Obejrzyjcie film ze Śnieżnicy z 2013 r. z Wakacji z Panem Bogiem i posłuchajcie co powiedzieli ich uczestnicy.

Start typing and press Enter to search