Wrzesień 2016

1 spotkanie – Kalwaria Zebrzydowska i Łagiewniki (10-11 września)

Pierwszy wspólny weekend spędziliśmy z całą Wspólnotą na międzynarodowym weekendzie w Kalwarii Zebrzydowskiej i Łagiewnikach z naszymi braćmi ze Słowacji i Czech. Poza wspólną modlitwą uwielbienia, mszą świętą i konferencją spędziliśmy trochę czasu na poznaniu się (jest sporo nowych osób) oraz na jedzeniu lodów i grach integracyjnych.

2 spotkanie – parafia na Dickensa (16 września)

Spotkanie rozpoczęliśmy od modlitwy uwielbienia, później poznaliśmy nasz nowy team (w tym roku Wypłyń ma 8 opiekunów)! Następnie porozmawialiśmy o planie działania na najbliższy rok. Na koniec była piękna msza święta i krótkie spotkanie towarzyskie na plebanii.

3 spotkanie – parafia na Dickensa (23 września)

Spotkanie rozpoczęliśmy od modlitwy uwielbienia, potem zrobiliśmy burzę mózgów pod tytułem „Co robimy w trzecie soboty miesiąca?”. Głównym celem sobotnich popołudni ma być pomoc starszym. Co miesięczne odwiedziny mają na celu zbliżenie pokoleń i oderwanie emerytów od codziennej rutyny. Mimo to pojawiło się sporo pomysłów i propozycji na ten czas:

  • odwiedzanie staruszek
  • zajmowanie się dziećmi
  • warsztaty artystyczne
  • spotkania z ciekawymi ludźmi
  • klub filmowy
  • turniej piłki nożnej

Później odbyła się adoracja. Na zakończenie poszliśmy odwiedzić księdza Wojtka na plebanii. A tam tradycyjnie graliśmy w „Mafię”. Zagraliśmy też w „Sługę” (Sługo, mój sługo…), a potem. Ok. godz. 22 ksiądz Wojtek zarządził wymarsz.

4 spotkanie – u Magdy i Marka Wujców (30 września)

Zaczęliśmy Modlitwą Uwielbienia, a następnie odmówiliśmy dziesiątek różańca. Później był czas na to by porozmawiać na różne tematy i zjeść obłędne ciasta. Oczywiście nie mogło zabraknąć gry w „Mafię” (no i mam dylemat-ujawnić kto kim był?). Graliśmy też w inne gry i było przy tym duuuużo śmiechu. Bo, w sumie, kto podejrzewa świętego Mikołaja że ma w „kieszeni” oponę?

 

 

Start typing and press Enter to search