Rockowa Droga Krzyżowa – teatr cieni

Rockowa Droga Krzyżowa – teatr cieni

Uwaga, uwaga! Rockowa Droga Krzyżowa w Dobrym Miejscu!
Rozważanie Drogi Krzyżowej na rockowo? Teatr cieni? Tego jeszcze nie było.

12 kwietnia 2019 r.
Godz.: 19.00.
Miejsce: Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, ul. Dewajtis 3.
Wstęp wolny, zapisy on-line na Evenea.

Grupa teatralna W DRODZE skupiona wokół Duszpasterstwa Akademickiego ARKA przygotowała teatr cieni do utworu zespołu DAJ SPOKÓJ.

“Rozważamy poszczególne stacje Drogi Krzyżowej w sytuacjach życia codziennego przy niesamowitej muzyce. Gdzie? W tramwaju, w restauracji, wśród mijanych przez nas osób. W każdej sytuacji jest obecny Chrystus. Spotkamy się z Nim w drodze. Jesteś na to gotowy?” – pytają wykonawcy

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej najczęściej kojarzy się z czytaniem rozważań i śpiewem pieśni wielkopostnych. Podczas Rockowej Drogi Krzyżowej wydarzenia z drogi Zbawiciela na Golgotę, oparte o teksty Pisma św. i współczesne wydarzenia, opowiedziane są w formie muzycznej, której towarzyszy wizualna interpretacja w odniesieniu do realnych sytuacji z życia codziennego. Teatr cieni jest formą ekspresji artystycznej, która pozwala widzowi na “zobaczenie siebie” w postaciach po drugiej stronie płótna.

Twórcami utworu użytego w spektaklu są członkowie zespółu “Daj spokój”. Powstał on w 2006 roku w Krakowie i jest związany z parafią Matki Bożej Saletyńskiej na os. Cegielniana. Jego założycielem jest ks. Grzegorz Szczygieł MS. Inspiracją do tekstów piosenek są zarówno treści katechizmowe (Sześć prawd wiary), jak i wydarzenia na świecie (Nie chcemy strzałów w Betlejem). W repertuarze zespołu są też popularne i znane modlitwy w nietypowych aranżacjach, jak przykładowo Godzinki, czy Aniele Boży Stróżu mój.

Mocną stroną zespołu są koncerty, na których panuje niezwykłą atmosfera zarówno zabawy i refleksji. Zwyczajem stało się już zakończenie koncert wspólną modlitwą wykonawców i słuchaczy. Czas po koncercie to też okazja do nieraz bardzo osobistych spotkań i rozmów uczestników.

Źródło: http://spotkania.saletyni.pl/goscie/daj-spokoj

W skład zespołu wchodzą:
ks. Grzegorz Szczygieł MS – wokal, gitara; Piotr Dziewulski – gitara, wokal; Marcin Szczurek – bass; Łukasz Migacz – perkusja; Piotr Grudzień – perkusja oraz Bart Kuraś – perkusja

Zespół “Daj spokój” będzie można spotkać w Warszawie 29 marca w Parafii Matki Bożej Saletyńskiej. Zapraszamy

Teatr cieni grupy “W drodze” wystawiany jest raz w roku w okresie Wielkiego Postu.

W 2017 r. był grany w Parafii Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Warszawie natomiast w 2018 r. w Parafii św. Antoniego z Padwy w Mińsku Mazowieckim.

link do artykułu i rejestracji on-line na stronie Dobrego Miejsca: http://dobremiejsce.org/rockowa-droga-krzyzowa-teatr-cieni/

Start typing and press Enter to search