Nowy Biskup wśród kapłanów Wspólnoty Emmanuel!

Wielka radość: piątek, 2 lutego Ojciec Święty Franciszek wyznaczył księdza Philippe Christory, kapłana Wspólnoty Emmanuel, biskup Chartres (Eure-et-Loire).

Ojciec Philippe Christory urodził się w Tourcoing w 1958 roku, inżynier ICAM, pracował przez pięć lat w firmie, zanim wstąpił do seminarium. Wyświęcony na kapłana 27 czerwca 1992 r. Na diecezję paryską, był proboszczem parafii Świętej Trójcy w Paryżu, kapelanem “Trinité Jeune” i liceum Condorcet w Paryżu.
W 1998 r. Został proboszczem w Saint Nicolas des Champs w Paryżu. Kierując się silnym pragnieniem misjonarskim, jest on jednym z pierwszych, którzy uruchomili kurs alfa w Paryżu. Od 2001 do 2003 roku jest także kierownikiem duchowym w Séminaire de Paris i kierownikiem domu kleryków Saint Martin. W 2004 roku zostaje oddany do dyspozycji diecezji Toulon i zostaje proboszczem w solidumSainte-Maxime i Cogolin. W 2007 r. Został mianowany proboszczem parafii Saint-Laurent w Paryżu, zanim został mianowany w 2014 r. Kapłanem parafii Świętej Trójcy.
Od 2002 do 2011 roku Philippe Christory był członkiem Międzynarodowej Rady Wspólnoty Emmanuel.

Jego święcenia biskupie odbędą się w niedzielę 15 kwietnia w katedrze w Chartres.

Zawierzamy to waszej modlitwie! Niech Matka Boża z Chartres towarzyszy jej w nowej posłudze w służbie Kościoła.

Start typing and press Enter to search