Na Sylwester z dziećmi? TAK!

Członkowie Wspólnoty Emmanuel zorganizowali w tym roku, w Bochni Bal Sylwestrowy. Wydawałoby się, że to nic nadzwyczajnego… jednak to tylko pozory! Fenomenem wydarzenia była możliwość uczestnictwa w balu… DZIECI. Zainteresowanie było OGROMNE. W zabawie uczestniczyło wiele rodzin. Na bal przybyło ok 100 osób w tym ponad 40 dzieci! Nowy Rok przywitała większość nieśpiących dzieci, które się nie poddały i mimo “sennych naleciałości” wytrwały do północy.
Zabawa była szampańska. Tańce i zabawy dla dorosłych mieszały się z zabawami dla dzieci. Wszyscy mieli z tego mnóstwo uciechy. Z czasem dzieci, które w tańcu zasypiały, odnoszone były do tzw. pokoju “padniętych dzieci”, wcześniej przygotowanego specjalnie z myślą o nich.
Centralnym punktem balu, tuż przed północą, była aukcja. Dochód przeznaczony był na utrzymanie wolontariuszy wspólnotowej organizacji misyjnej Fidesco (o Fidesco możesz dowiedzieć się więcej tutaj: https://emmanuel.info.pl/fidesco/. Uczestnicy byli nadzwyczaj hojni. Za cenę jednego “fanta” będzie można utrzymać jednego wolontariusza przez 3 miesiące, a fantów było kilka!!! Czwartej rano doczekali już tylko rozbawieni i zadowoleni rodzice. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. Szczęśliwi rodzice, którzy mieli alternatywę pozostać na domowej prywatce i wybawione dzieci, które mogły spędzić czas z rodzicami i zabawach z Włodzi-rejem ;-), który stanął na wysokości zadania.
Rozbawieni uczestnicy domagają się kolejnego balu tym razem karnawałowego!!! Może się uda…;-)

Start typing and press Enter to search