Janek Kawiak

 Ś.p. Janek Kawiak, mąż Basi, tata Michała, Marysi i Piotrka, nasz kochany brat we Wspólnocie.

Basia i Janek byli członkami Wspólnoty Emmanuel od samego początku (1994). Już w 1995 roku uczestniczyli w prowadzeniu pierwszych, organizowanych przez polskie małżeństwa, rekolekcji Miłość i Prawda. Przez wiele lat głosili konferencje, zajmowali się organizacją oraz czuwaniem nad całością przebiegu tych rekolekcji. Przez pewien czas byli też odpowiedzialni za Wspólnotę w Warszawie. W ostatnich latach, jako odpowiedzialni za  “Drogę Zacheusza”,  angażowali się z wielkim zapałem w przygotowanie i prowadzenie kursów opartych na nauce społecznej Kościoła.

Janek, cichy i pokorny, łagodny, zawsze życzliwy i pełen uwagi dla drugiego, zawsze cierpliwy, staranny i wytrwały we wszystkim, co robił, świadek wiary, nadziei i Miłości dla wielu…

Odszedł 10 listopada 2018 r.

 

Wspomnienia Braci i Sióstr:

To było na naszych pierwszych rekolekcjach w Emmanuelu. Chocznia, wakacje rok 2002. Byliśmy młodym małżeństwem z dwójką małych dzieci – Boguś 3 latka i Piotruś 1 rok. A Boguś nasz wielce żywym dzieckiem był. Wziął sobie zatem kamyka i tym kamykiem po jednym aucie sobie przerysował zanim ktokolwiek zdążył zareagować. Wybuchła “trochę afera”. Okazało się, że było to auto Janka Kawiaka. Moja żona Agnieszka była roztrzęsiona. Ja też zdenerwowany, wystraszony … bo nie mieliśmy wtedy zbyt dużo pieniędzy, a mniej więcej wyobrażałem sobie ile może kosztować lakierowanie takiego porządnego auta. A Janek, Janek powiedział “nie przejmujcie się, to nic, to przecież dziecko”. Nie kazał nam płacić. Wziął to na siebie. Okazał miłość kompletnie nieznanym sobie ludziom. I z tych pierwszych rekolekcji w Emmanuelu nie pamiętam żadnej konferencji ale miłość okazaną nam przez Janka pamiętam.
Grzesiek Latuszek

Start typing and press Enter to search