“Droga Zacheusza” – kurs

Droga Zacheusza

(pierwsze spotkanie: Warszawa 2 lutego 2018)

Droga Zacheusza jest programem formacji duchowej, prowadzonym przez Wspólnotę Emmanuel, adresowanym do osób świeckich, które pragną pogłębić swoje życie chrześcijańskie w różnych wymiarach codzienności – rodzinnym, zawodowym i społecznym.

Kurs opiera się na Społecznej Nauce Kościoła Katolickiego, ale nie stanowi cyklu wykładów z jej zakresu, ani też zbioru ogólnych rozważań na temat jej praktycznych konsekwencji.

Jest propozycją drogi rozwoju duchowego, pozwalająca doświadczyć jedności i spójności pomiędzy naszą wiarą i życiem codziennym. Oparty jest na praktycznych ćwiczeniach, odnoszących się do codziennego życia, prostym, przystępnym nauczaniu, dzieleniu w grupie, a także modlitwie. Kurs pozwala też doświadczyć braterstwa i wzajemnego wsparcia w obrębie małej wspólnoty, która zawiązuje się w czasie jego trwania.

Cały kurs obejmuje 10 spotkań. Zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu, w piątki po południu.

Na pierwsze spotkanie zapraszamy
2 lutego 2018
godzina 19:00
do Centrum Konferencyjno-Szkoleniowego
ul. Wilcza 9 w Warszawie.

Wykład inauguracyjny wygłosi ks. Prof. Piotr Mazurkiewicz

Zapisy: Alicja i Andrzej Hajzikowie:

e-mail: zacheusz.centrum@emmanuel.info.pl

tel: 504 570 903; 501 163 528

Więcej:

Kurs Zacheusza

“Gdy Jezus przyszedł na to miejsce, spojrzał w górę i rzekł do niego: «Zacheuszu, zejdź prędko, albowiem dziś muszę się zatrzymać w twoim domu». Zeszedł więc z pośpiechem i przyjął Go rozradowany.”

Łk 19, 5-6

pexels-photo-91153

Start typing and press Enter to search