A więc… po przemyśleniu… jesteś zainteresowany? Jesteś gotowy aby wyruszyć w drogę?
Są dwa sposoby wzięcia udziału w kursie:

  •     SKONTAKTUJ SIĘ Z TEAM’EM KURSU ZACHEUSZA

Poinformuj nas o twoim zainteresowaniu kursem wysyłając mail lub dzwoniąc do nas. Powiemy Ci gdzie i kiedy rozpoczyna się najbliższy kurs Zacheusza. Pomożemy skontaktować się z osobami odpowiedzialnymi za organizację kursu, tak aby mogli przekazywać Ci bieżące informacje.

  •     MOŻESZ SAM ZORGANIZOWAĆ KURS ZACHEUSZA

Powinieneś w tym celu wykonać 6 kroków:

Skontaktujemy Cię z kimś, kto ma już doświadczenie w prowadzeniu kursu. Osoba ta będzie w stanie pomóc Ci we wszystkim, czego będziesz potrzebował, żeby rozpocząć (przekaże Ci informacje praktyczne, materiały, ulotki, konferencje, notatki dla leaderów kursu itp.) lub odeśle Cię na kurs, który już się zaczął

  • drugi krok – zainteresuj Kursem Zacheusza ludzi w Twoim otoczeniu

Kurs Zacheusza jest drogą, którą przechodzimy w bliskości z innymi, a czas grup dzielenia jest jego najważniejszą częścią. Najlepiej jest zacząć kurs z ludźmi, którzy żyją niedaleko od siebie (np. w tej samej parafii). Kurs Zacheusza jest przeżywany w Kościele Katolickim, najlepiej więc przeprowadzić go w Twojej parafii lub wspólnocie parafialnej.

Jest bardzo ważne, żeby wytłumaczyć każdemu, że kurs nie jest skomplikowany, ale wymaga konsekwencji, by wytrwać do końca.

Kurs Zacheusza jest przeznaczony dla osób, które pragną pogłębić swoją wiarę. Dla osób „poszukujących” bardziej odpowiednie mogą być takie inicjatywy jak Kurs Alpha lub innego rodzaju kursy inicjujące wiarę katolicką, organizowane w Waszych diecezjach.

  • trzeci krok – odbierz książki ćwiczeń “Kursu Zacheusza”

Każdy uczestnik powinien posiadać książkę, która umożliwia codzienne wykonywanie ćwiczeń i robienie notatek. Książka ćwiczeń jest najważniejszą pomocą w kursie. W tym celu będziesz musiał ustalić z teamem Kursu Zacheusza, w jaki sposób odbierzesz książkę/książki (przesyłka, odbiór osobisty).

  • czwarty krok – wybór leaderów grup dzielenia

Każda grupa dzielenia powinna liczyć 6-10 osób, będzie prowadzona przez jednego z jej członków. Nie jest konieczne, aby animator grupy dzielenia uczestniczył już wcześniej w kursie. Jednak leader musi być osobą odpowiedzialną nie tylko za organizację (np. ustalenie miejsca i terminu spotkań, utrzymywanie kontaktu z członkami grupy itp.), ale także za dobre samopoczucie każdej osoby i jej wzrost duchowy.

Leader grupy dzielenia musi być w stanie prowadzić grupę, dać każdemu możliwość wypowiedzenia się, być nastawiony na przyjęcie każdego, dodawać odwagi każdemu, dla kogo dzielenie może być trudne. Powinien też dbać o przestrzeganie kilku reguł, żeby zachować ducha Kursu. Są to: poufność, punktualność, trzymanie się tematu, słuchanie jeden drugiego, brak oceniania, krytykowania, prostota i umiar.

  • piąty krok – zaczynamy!

Kurs Zacheusza jest kompletny, łatwy do zrozumienia i zastosowania. Jego metoda została szeroko przetestowana i potwierdzona w praktyce. Tysiące ludzi w wielu krajach przeszło ten kurs przed Tobą – ich świadectwa pokazują, że jego proste, praktyczne nauczanie jest w stanie przemienić życie. Możesz być przekonany, że również Wasz kurs będzie udany i przyniesie wiele owoców.

  • szósty krok – poinformuj nas o swoim Kursie

Żeby wyjść naprzeciw oczekiwaniu wielu ludzi, pragnących także dołączyć do Kursu Zacheusza w pobliżu miejsca ich zamieszkania, pomóż nam uaktualnić mapę kursów. Przekaż nam informację (skontaktuj się z Basią i Jankiem) o rozpoczęciu swojego kursu.
Jeżeli chcesz zmienić szczegóły twojego kursu (np. zmiana osoby odpowiedzialnej, adres mailowy, data itp.) prosimy – skontaktuj się z nami (skontaktuj się z Basią i Jankiem).
Jeżeli Twój kurs został przerwany, proszę poinformuj nas (skontaktuj się z Basią i Jankiem), usuniemy Twój kurs z mapy.

Start typing and press Enter to search